Източник на снимката: startphoto.bgШефът на Дунав: Ще има още нови попълнения
"Резултатът не е важен, важно е развитието на отбора"
- 26/06/2026
Председателят на Управителния съвет на Дунав Русе Диян Димов заяви, че селекцията в клуба продължава и до старта на сезона в Първа лига се очакват още нови попълнения.
„Всичко върви по план. Представихме част от новите футболисти, но ще има и още. Работим постоянно по селекцията и се опитваме да привлечем възможно най-качествените играчи, за да повишим нивото на отбора. Все още не сме окомплектовали състава, но това е нормално“, заяви Димов пред „Мач Телеграф“.
Той коментира и първата контрола на „драконите“, загубена с 1:2 от Локомотив (Горна Оряховица), като подчерта, че резултатът не е бил водещ.
„През първото полувреме доминирахме, създадохме доста положения и заслужено поведохме. След почивката Емануел Луканов даде шанс на по-младите футболисти, за да ги види в игрова обстановка. Някои се представиха добре, при други има още какво да се желае, но това са момчета на 16-18 години и тепърва ще се развиват.“
По думите му отборът е бил и без няколко основни състезатели, а през следващите дни към подготовката ще се присъединят още трима или четирима нови футболисти.
„Тази контрола беше по-скоро опознавателна – както за треньора, така и за футболистите. Целта беше да видим на кои позиции имаме нужда от нови попълнения. Не е приятно да започнеш подготовката със загуба, но резултатът в този момент не е от първостепенно значение. Най-важното е отборът да продължи да се развива и да се подготви максимално добре за старта на сезона“, допълни Димов.
„Всичко върви по план. Представихме част от новите футболисти, но ще има и още. Работим постоянно по селекцията и се опитваме да привлечем възможно най-качествените играчи, за да повишим нивото на отбора. Все още не сме окомплектовали състава, но това е нормално“, заяви Димов пред „Мач Телеграф“.
Той коментира и първата контрола на „драконите“, загубена с 1:2 от Локомотив (Горна Оряховица), като подчерта, че резултатът не е бил водещ.
„През първото полувреме доминирахме, създадохме доста положения и заслужено поведохме. След почивката Емануел Луканов даде шанс на по-младите футболисти, за да ги види в игрова обстановка. Някои се представиха добре, при други има още какво да се желае, но това са момчета на 16-18 години и тепърва ще се развиват.“
По думите му отборът е бил и без няколко основни състезатели, а през следващите дни към подготовката ще се присъединят още трима или четирима нови футболисти.
„Тази контрола беше по-скоро опознавателна – както за треньора, така и за футболистите. Целта беше да видим на кои позиции имаме нужда от нови попълнения. Не е приятно да започнеш подготовката със загуба, но резултатът в този момент не е от първостепенно значение. Най-важното е отборът да продължи да се развива и да се подготви максимално добре за старта на сезона“, допълни Димов.






