Източник на снимката: БТА/AP

Григор Димитров спря на четвъртфиналите в Майорка

Падна от Фокина
  • 25/06/2026
Сподели:
Григор Димитров загуби с 3:6, 3:6 срещу Алехандро Давидович Фокина на четвъртфиналите на турнира по тенис на трета от сериите АТП 250 в Майорка (Испания), който е с награден фонд 612 620 евро. Българинът отстъпи в рамките на час и 15 минути.

Димитров не удържа още първото си подаване в мача и въпреки че го върна моментално, неговият испански съперник изигра по-добре първия сет. Българинът междувременно направи цели четири двойни грешки и допусна още два пробива в петия и деветия гейм.

Във втория сет Давидович Фокина записа единствения пробив в четвъртия гейм и го направи на нула. Именно по този начин той затвори срещата на първи мачпойнт, но при собствен сервис. Така той се класира на полуфиналите, където ще срещне Фабиан Марожан. Унгарецът спечели с 6:4, 6:3 срещу Миомир Кецманович.

Давидович Фокина вече има три победи над Димитров в три мача помежду им.

На полуфинал ще играе и Нуно Боржеш (Португалия), който елиминира Лучано Дардери (Италия) със 7:6(1), 6:4. Следващият му съперник ще бъде Итън Куин (САЩ), който се справи с Вит Коприва (Чехия) след обрат с 5:7, 7:5, 6:3.

Подобни новини

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР