Източник на снимката: Facebook/FK Sarajevo

Наш бранител, играл в Сараево: Левски ще бие без проблем Борац

"Първенството в Босна е далеч по-слабо от нашето"
  • 28/06/2026
Сподели:
Левски не би трябвало да срещне сериозни затруднения срещу Борац (Баня Лука) в първия квалификационен кръг на Шампионската лига. Това мнение изрази защитникът на Арда Мартин Паскалев, който до миналата година играеше за Сараево и познава отлично босненския футбол.

„Борац е сила за босненското първенство, затова и не трябва да бъде подценяван. Това определено е домакински отбор, който разчита на фенската маса зад гърба си. Но Левски няма за какво да се притеснява от нея – все пак стадионът им е близо два пъти по-малък от „Георги Аспарухов“. В състава им се открояват няколко лидери, веднага си личи и кои са им ключовите играчи. Аз бих отличил Себастиен Ерера, Давид Вукович и Лука Юричич“, коментира Паскалев пред „Тема Спорт“.

Според него босненският шампион разчита предимно на директен стил на игра.

„Действат с четирима в защита. Това е тим, който обича да играе по-директен футбол. Топката не се задържа много, а се търсят бързо фланговете и центриранията. Лука Юричич е силен в наказателното поле и на втория етаж, така че защитата на Левски трябва да внимава най-вече с него.“

Бранителят е категоричен, че нивото на българското първенство е по-високо от това в Босна и Херцеговина.

„Лигата там е доста по-слаба. Само Борац, Сараево и Зрински държат високо ниво. Останалите отбори са под нивото на българските.“

Паскалев похвали и представянето на Левски през изминалия сезон, като смята, че именно постоянството е голямото оръжие на тима на Хулио Веласкес.

„Левски направи много силен сезон. Има добър треньор, запази ядрото си и надгражда със селекцията. Ако покаже същото или още по-високо ниво, няма да има проблем да елиминира Борац. Дори мисля, че може да спечели още първия мач в Баня Лука и да улесни реванша.“

Защитникът говори и за амбициите на Арда през новата кампания.

„Колективът е най-голямата ни сила. Новите момчета се адаптират добре и вярвам, че ще надградим. Амбицията ни е отново да сме в битката за европейските места. Очаквам много интересно първенство, защото Левски и ЦСКА вдигнаха нивото, а това ще направи шампионата по-оспорван.“

Подобни новини

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР