Източник на снимката: БТА/AP

Тареми избухна срещу ФИФА: Наистина ли сме добре дошли на това Световно?

"Как е възможно постоянно да пътуваме до Тихуана?"
  • 27/06/2026
Сподели:
Капитанът на националния отбор на Иран Мехди Тареми отправи остри критики към ФИФА за условията, при които тимът участва на Световното първенство в САЩ. След равенството 1:1 с Египет нападателят постави под въпрос дали иранският национален отбор изобщо е желан на турнира.


Иран беше много близо до победата, но попадение в добавеното време бе отменено заради засада. Въпреки това тимът на Амир Галеноей запази реални шансове да се класира за елиминационната фаза.


След срещата Тареми не скри недоволството си от логистичните проблеми, с които иранците се сблъскват по време на шампионата.


„ФИФА трябваше да реши тези проблеми, но за съжаление не успя още от самото начало. Как е възможно постоянно да пътуваме до Тихуана? Обичаме хората в Мексико. Обичаме Тихуана – прекрасен град с чудесни хора. Но това не е нормално за нас. Ние сме професионалисти“, заяви Тареми.


Нападателят намекна, че отношението към иранския национален отбор поражда усещането, че присъствието му на Мондиала не е особено желано, въпреки че тимът е на крачка от място в директните елиминации.


До момента от ФИФА не са коментирали публично думите на капитана на Иран.

Подобни новини

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР