Източник на снимката: БТА/AP

Карлето е доволен: Сега вече играем като отбор

"Отборът ни е с огромна воля, качество и характер"
  • 25/06/2026
Сподели:
Селекционерът на националния отбор на Бразилия по футбол Карло Анчелоти бе доволен от представянето на тима си при успеха срещу Шотландия с 3:0, предаде АФП.

"Сега играем вече като отбор. Не всичко е перфектно, но се подобрихме много бързо и това е важно, преди да започнем мачовете от директните елиминации", каза италианският специалист на пресконференцията си.

"Изиграхме солиден мач, направихме по-малко грешки от предишните срещи и бяхме по-ефикасни в атака", уточни той.

"Неймар заслужаваше да играе, той се подготви много добре, много сериозно и успя да играе с отбора, макар че бе само за няколко минути", добави Анчелоти за ветерана на тима.

Карло Анчелоти поздрави Винисиус Жуниор за двата му гола в мача, както и 19-годишния Раян, когото определи като "много зрял" за възрастта си.

"Отборът ни е с огромна воля, качество и характер", сигурен е той. "Целта ни не е да играе добре, а да печелим", формулира стратегията си треньорът.

Запитан кой предпочита за следващ съперник, Анчелоти заяви, че тимът на Нидерландия е по-опитен от Япония, но азиатците са имали много добри резултати преди Световното първенство, а Швеция има голям потенциал.

Подобни новини

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР