Източник на снимката: startphoto.bg Отворено писмо до Станка Златева по повод трагедията с Жанет Немет
Очаквам нейните отговори!
- 23/06/2026
Днес е един от най-черните дни в историята на най-успешния ни спорт - борбата! Днес се самоуби шампионката на България и националка - Жанет Немет! Трудно ми е да приема, че тази усмихната жена, която имах честта да познавам лично, вече не е сред нас! Трагедията е огромна!
Тъжен съм! Много! И в същото време бесен!
Разследването по случая едва сега започва, а някой медии започнаха с внушенията - че Немет се е самоубила заради любовна драма със своя съотборнчика.
Работата на журналиста е да не гадае, да не прави внушения, а да търси истината. Чрез задаване на въпроси. Поради тази причина пиша това отворено писмо до президента на БФ Борба - г-ца Станка Златева.
Г-це Златева,
като председател на федерацията, вече трябваше да коментирате случилото се. БФ Борба трябва да се грижи за всеки свой състезател. Защо мълчите?!
След като Жанет Немет тренираше с националния ни отбор, държа да кажете някой от треньорите говорил ли е с нея в последните дни и забелязал ли е осезаема промяна в настроението й, в психическото й състояние? Има ли националният ни отбор психолог, което е нещо съвсем нормално за спортни клубове, още повече за национален тим?
Лично Вие говорили ли сте с Жанет Немет в последните дни? Попитала ли Ви е тя дали ще може да участва на големи международни състезания за България? Казала ли Ви е, че от новия й клуб ЦСКА са готови да платят таксата от 10 000 швейцарски франка, за да може тя да се състезава за България? Ако Ви е попитала това, какво сте й отговорили? Казали ли сте на Жанет, че щом вече е в ЦСКА, няма да получи картотека и няма да се бори за България? Да или не! С ръка на сърце!
Защото, според наша информация, Немет е повтаряла в последните си дни как, ако и сега няма да се бори, на тези години, вече няма място в този спорт и ще се отказва. Била е разстроена и е посещавала психолог.
Понеже отдавна не отговаряте на моите обаждания и сте ме блокирали в социалните мрежи, единсвеният начин да получа отговри на въпросите ми е именно този - с отворено писмо! Очаквам ги! Дали ще ги получа е съвсем друг въпрос...
Ангел Домусчиев
Тъжен съм! Много! И в същото време бесен!
Разследването по случая едва сега започва, а някой медии започнаха с внушенията - че Немет се е самоубила заради любовна драма със своя съотборнчика.
Работата на журналиста е да не гадае, да не прави внушения, а да търси истината. Чрез задаване на въпроси. Поради тази причина пиша това отворено писмо до президента на БФ Борба - г-ца Станка Златева.
Г-це Златева,
като председател на федерацията, вече трябваше да коментирате случилото се. БФ Борба трябва да се грижи за всеки свой състезател. Защо мълчите?!
След като Жанет Немет тренираше с националния ни отбор, държа да кажете някой от треньорите говорил ли е с нея в последните дни и забелязал ли е осезаема промяна в настроението й, в психическото й състояние? Има ли националният ни отбор психолог, което е нещо съвсем нормално за спортни клубове, още повече за национален тим?
Лично Вие говорили ли сте с Жанет Немет в последните дни? Попитала ли Ви е тя дали ще може да участва на големи международни състезания за България? Казала ли Ви е, че от новия й клуб ЦСКА са готови да платят таксата от 10 000 швейцарски франка, за да може тя да се състезава за България? Ако Ви е попитала това, какво сте й отговорили? Казали ли сте на Жанет, че щом вече е в ЦСКА, няма да получи картотека и няма да се бори за България? Да или не! С ръка на сърце!
Защото, според наша информация, Немет е повтаряла в последните си дни как, ако и сега няма да се бори, на тези години, вече няма място в този спорт и ще се отказва. Била е разстроена и е посещавала психолог.
Понеже отдавна не отговаряте на моите обаждания и сте ме блокирали в социалните мрежи, единсвеният начин да получа отговри на въпросите ми е именно този - с отворено писмо! Очаквам ги! Дали ще ги получа е съвсем друг въпрос...
Ангел Домусчиев






