Източник на снимката: БТА/AP

Отлични новини за Ноле! Джокович все пак излиза на корта

Отлични новини за Ноле! Джокович все пак излиза на корта
  • 26/06/2026
Сподели:
Отлична новина за почитателите на Новак Джокович пристигна от Лондон. Сърбинът все пак ще вземе участие в демонстративния турнир „Джорджо Армани Класик“ в клуб Харлингам, където в петък ще се изправи срещу американеца Томи Пол. Двубоят е насрочен за около 15:30 часа българско време.

Новината веднага успокои феновете на Ноле, след като само преди два дни той се отказа в последния момент от планирания си демонстративен мач срещу Карен Хачанов. Това породи съмнения за евентуален физически проблем и опасения, че участието му на Уимбълдън може да бъде поставено под въпрос.

Решението на Джокович все пак да излезе на корта показва, че притесненията най-вероятно са били неоснователни. Едва ли седемкратният шампион на Уимбълдън би рискувал здравето си само дни преди началото на най-престижния турнир на тревна настилка, ако не се чувства напълно готов.

Томи Пол ще бъде сериозен тест за формата на сърбина. Американецът се представя силно на трева и само преди дни достигна финала на турнира в Куинс, където загуби от Франсиско Серундоло. В момента Пол е №24 в световната ранглиста, а през миналия сезон достигна до четвъртфиналите на Уимбълдън.

За Джокович това ще бъде първи мач след отпадането му на Ролан Гарос преди четири седмици, когато Жоао Фонсека осъществи впечатляващ обрат от 0:2 до 3:2 сета.

Любопитното е, че подготовката чрез демонстративни двубои в Харлингам не е нещо ново за Новак. Именно този модел той използва и в предишни години, преди да триумфира на тревните кортове на Уимбълдън, което прави участието му още един позитивен знак преди началото на турнира.

Подобни новини

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР