Източник на снимката: startphoto.bgДон Хулио: Сентейес е много интересно попълнение за нашето първенство
Треньорът коментира равенството с Ботев (Враца) и предстоящите трансфери
- 27/06/2026
Старши треньорът на Левски Хулио Веласкес остана спокоен след равенството 1:1 срещу Ботев (Враца) в третата контрола на "сините" от лятната подготовка. Испанският специалист подчерта, че в момента най-важното е отборът да натрупа игрови ритъм и физическа издръжливост.
„Още една тренировка, в която натрупахме игрови минути и натоварване. Беше важно как ще се представим, тъй като имахме сериозни тренировки в последните дни“, заяви Веласкес.
Наставникът коментира и тежките атмосферни условия, но беше категоричен, че те не могат да служат като оправдание.
„Не знам как ще е в Босна, но днес беше много горещо. Това е нещо нормално в тези месеци. Никога няма да бъде извинение за нас.“
Испанецът обърна внимание и на състоянието на някои от футболистите си.
„Горе-долу равностойно се включват играчите. Гашпер и Акрам бяха малко по-уморени, но нямаме толкова играчи там, това са обстоятелствата. Може би щеше да ги изкарам в последните 20-30 минути. Например процедирахме добре с Евертон Бала.“
Веласкес за първи път коментира и новото попълнение Алекс Сентейес, който все още не се е присъединил към тима.
„Когато дойде, клубът ще го обяви. Ще се присъедини към тренировъчния процес. Той е много интересно попълнение за нашето първенство. Ще създаде конкуренция. Определено може да действа и по-офанзивно. Това е добро попълнение.“
Треньорът не пожела да отделя прекалено голямо внимание на предстоящия съперник в Лига Европа.
„Има време да мислим за Борац. Винаги изхождам от това, че най-важното е как ще играем ние. Както с всеки съперник, ще ги анализираме, те нас също.“
По отношение на селекцията Веласкес даде да се разбере, че работата по нови попълнения продължава.
„Да, ясно е, че има къде да попълваме състава. Юни месец е още началото на трансферния прозорец. Всички участници в началните кръгове на евротурнирите се съобразяват с това. Взимаме предвид, че се провежда и Световно първенство. Клубът работи за трансфери.“
Испанецът призна още, че почти не следи двубоите от Световното първенство.
„Гледам много малко мачове от Световното, нямам толкова време. Трябва да си почивам, когато се играят голяма част от мачовете – през нощта. Фокусиран съм върху работата ми с Левски. Анализирам противниците, играчите, които наблюдаваме. Ясно е, че искам моята страна да спечели, но няма да е лесно, защото има много отбори на високо ниво. Идват и по-здравите мачове, които зрителите очакват.“
„Още една тренировка, в която натрупахме игрови минути и натоварване. Беше важно как ще се представим, тъй като имахме сериозни тренировки в последните дни“, заяви Веласкес.
Наставникът коментира и тежките атмосферни условия, но беше категоричен, че те не могат да служат като оправдание.
„Не знам как ще е в Босна, но днес беше много горещо. Това е нещо нормално в тези месеци. Никога няма да бъде извинение за нас.“
Испанецът обърна внимание и на състоянието на някои от футболистите си.
„Горе-долу равностойно се включват играчите. Гашпер и Акрам бяха малко по-уморени, но нямаме толкова играчи там, това са обстоятелствата. Може би щеше да ги изкарам в последните 20-30 минути. Например процедирахме добре с Евертон Бала.“
Веласкес за първи път коментира и новото попълнение Алекс Сентейес, който все още не се е присъединил към тима.
„Когато дойде, клубът ще го обяви. Ще се присъедини към тренировъчния процес. Той е много интересно попълнение за нашето първенство. Ще създаде конкуренция. Определено може да действа и по-офанзивно. Това е добро попълнение.“
Треньорът не пожела да отделя прекалено голямо внимание на предстоящия съперник в Лига Европа.
„Има време да мислим за Борац. Винаги изхождам от това, че най-важното е как ще играем ние. Както с всеки съперник, ще ги анализираме, те нас също.“
По отношение на селекцията Веласкес даде да се разбере, че работата по нови попълнения продължава.
„Да, ясно е, че има къде да попълваме състава. Юни месец е още началото на трансферния прозорец. Всички участници в началните кръгове на евротурнирите се съобразяват с това. Взимаме предвид, че се провежда и Световно първенство. Клубът работи за трансфери.“
Испанецът призна още, че почти не следи двубоите от Световното първенство.
„Гледам много малко мачове от Световното, нямам толкова време. Трябва да си почивам, когато се играят голяма част от мачовете – през нощта. Фокусиран съм върху работата ми с Левски. Анализирам противниците, играчите, които наблюдаваме. Ясно е, че искам моята страна да спечели, но няма да е лесно, защото има много отбори на високо ниво. Идват и по-здравите мачове, които зрителите очакват.“






