Източник на снимката: startphoto.bg

Генчев: Надявам се скоро да привлечем централен нападател

Треньорът на Ботев (Пловдив) остана доволен след третата поредна победа
  • 27/06/2026
Сподели:
Старши треньорът на Ботев (Пловдив) Станислав Генчев изрази задоволството си след победата с 2:0 над Балкани в контролна среща на стадион "Христо Ботев". Наставникът отчете добрата атмосфера в отбора, но подчерта, че все още има върху какво да се работи преди началото на сезона.

„Много съм доволен, че имаме само един контузен футболист. Другите играчи провеждат нормално подготовка. Тези три победи в контролите ще ни дадат самочувствие. Има обаче още доста неща, които трябва да изчистим и да се синхронизираме добре. Има голяма конкуренция в отбора. Конкуренцията ражда качество. Тези ротации, които ще можем да правим, няма да дадат отражение на качеството на игра“, заяви Генчев.

Той отдели специално внимание и на Георги Миланов, който направи неофициалния си дебют с екипа на "канарчетата".

„Лидерските качества на Георги Миланов са много важни. Той е много важен с опита и качествата, които има. Кариерата му е доста сериозна.“

Наставникът потвърди още, че клубът продължава да работи по привличането на нов централен нападател.

„Надявам се час по-скоро да представим нов централен нападател, защото всеки един играч има нужда от адаптация.“

В края на пресконференцията Генчев сподели и кои според него са основните фаворити за световната титла.

„Аржентина и Франция са моите фаворити за Световното първенство по футбол.“

Подобни новини

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР