Източник на снимката: БТА/APВеласкес: Майкон не е бек, а нещо много повече
"Футболистите се справят отлично"
- 23/06/2026
Старши треньорът на Левски Хулио Веласкес остана доволен след убедителната победа с 6:0 над Етър в контролна среща, но най-интересното му изказване беше свързано с Майкон.
Испанският специалист подчерта, че не гледа на бразилеца като на класически ляв бек, а като на качествен футболист, способен да изпълнява различни роли на терена.
„За мен Майкон не е ляв бек, а е добър футболист. Той играе много добре, знае как да използва пространствата, има отличен ляв крак. При мен израсна много и този процес продължава. Трябва да продължи по същия начин. Аз съм много доволен от него“, заяви Веласкес.
Наставникът на „сините“ похвали отбора за адаптацията към различната схема на игра на Етър и отбеляза, че футболистите са се справили отлично както в защита, така и във фазата на притежание на топката.
Веласкес коментира и състоянието на Ради Кирилов, който отпадна от контролата непосредствено преди началото ѝ.
„Усети леки болки преди мача. По време на загрявката стана ясно, че не се чувства достатъчно комфортно, за да играе. Утре ще имаме повече информация, но се надявам да не е нещо сериозно“, каза треньорът.
Добри новини има около защитника Кристиан Макун. Веласкес разкри, че възстановяването на венецуелския национал върви по план и се очаква до края на седмицата той да поднови пълноценни тренировки с отбора.
Испанецът призна още, че все още не мисли за титулярен състав за двубоите с Борац Баня Лука, тъй като до тях има достатъчно време, а ситуацията в отбора остава динамична.
„Все още остава много време до първия мач с Борац. Всичко е в развитие, но имам добро усещане“, завърши Веласкес.
Испанският специалист подчерта, че не гледа на бразилеца като на класически ляв бек, а като на качествен футболист, способен да изпълнява различни роли на терена.
„За мен Майкон не е ляв бек, а е добър футболист. Той играе много добре, знае как да използва пространствата, има отличен ляв крак. При мен израсна много и този процес продължава. Трябва да продължи по същия начин. Аз съм много доволен от него“, заяви Веласкес.
Наставникът на „сините“ похвали отбора за адаптацията към различната схема на игра на Етър и отбеляза, че футболистите са се справили отлично както в защита, така и във фазата на притежание на топката.
Веласкес коментира и състоянието на Ради Кирилов, който отпадна от контролата непосредствено преди началото ѝ.
„Усети леки болки преди мача. По време на загрявката стана ясно, че не се чувства достатъчно комфортно, за да играе. Утре ще имаме повече информация, но се надявам да не е нещо сериозно“, каза треньорът.
Добри новини има около защитника Кристиан Макун. Веласкес разкри, че възстановяването на венецуелския национал върви по план и се очаква до края на седмицата той да поднови пълноценни тренировки с отбора.
Испанецът призна още, че все още не мисли за титулярен състав за двубоите с Борац Баня Лука, тъй като до тях има достатъчно време, а ситуацията в отбора остава динамична.
„Все още остава много време до първия мач с Борац. Всичко е в развитие, но имам добро усещане“, завърши Веласкес.






