Източник на снимката: startphoto.bg

Тодор Симов: Имаме проблеми, но ще гоним осмицата

Боруков се присъединява до дни, чакат още няколко нови футболисти
  • 27/06/2026
Сподели:
Старши треньорът на Ботев (Враца) Тодор Симов остана доволен от представянето на своя тим при равенството 1:1 срещу Левски в контролна среща. Наставникът обаче призна, че подготовката протича трудно заради липсата на достатъчно футболисти.

„Не мисля, че е чак толкова важно в тази контролна среща дали си победил, или не. Аз съм доволен от играта на отбора, противопоставихме се добре“, заяви Симов.

Той обясни, че окомплектоването на състава все още не е приключило, което създава сериозни затруднения в тренировъчния процес.

„Имаме доста проблеми с окомплектоването на състава, доста футболисти бяха принудени да играят по 90 минути. За първа контролна среща не е добре, имаме проблеми в тренировъчния процес. Очакваме да дойдат нови футболисти, но не знаем кога. Надявам се за следващите контроли да имаме повече футболисти, защото в контролите натоварването е по-голямо. Трябва да се съобразяваме, но най-радостно е, че няма контузени.“

Наставникът потвърди, че Преслав Боруков скоро ще се присъедини към отбора.

„Преслав Боруков е наш футболист, но има действащ договор с досегашния си отбор. Когато изтече, ще се присъедини към нас. След два дни ще е на разположение. Трима или четирима футболисти чакаме, няма да е голяма група, тази година и първенството е с по-малко отбори, няма междинни кръгове.“

Симов отчете положителната атмосфера по трибуните и изрази надежда, че тимът ще започне да реализира по-добре положенията си в официалните срещи.

„Най-хубавото нещо е да има хора по трибуните. Да подкрепят и Левски, и нас. Дано да им е харесало какво показахме и двата отбора, макар че не е показателно за нивото. Не е толкова важна победата, наистина имахме възможност да вкараме втори и трети гол, но се надявам, когато дойдат официалните мачове, да си вкарваме положенията.“

Треньорът допълни, че засега единственото ново попълнение е футболист, роден през 2010 година, а основната част от състава е запазена.

В края Симов очерта и целта пред Ботев (Враца) за новия сезон.

„Ще се опитаме да надградим. С щаба си говорихме, че трябва да дадем нещо повече на отбора, на футболистите. Миналата година направихме добър сезон, не успяхме да влезем в осмицата, тази година ще опитаме да го направим. Надграждането трябва да бъде от качеството на футболистите.“

Той не пропусна да похвали и Левски, като изрази надежда, че по-високото ниво в Първа лига ще помогне на българските клубове да бъдат по-конкурентоспособни в европейските турнири.

Подобни новини

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР