Източник на снимката: startphoto.bgФенове на ЦСКА настръхнаха срещу Янев след резила
Ето какво е тяхното мнение
- 25/06/2026
Вчера ЦСКА стана за посмешище срещу украинския Полесия Житомир, губейки с 0:4 втората си проверка на австрийска земя. Червените не показаха нищо в атакуващ план, а четирите гола са най-малкото, с което можеха да се отърват. Логично армейските фенове са притеснени от видяното, тъй като сблъсъците с Дери Сити, с които ЦСКА ще официализира началото на новия сезон, вече чукат на вратата. Първият мач на “Васил Левски” е на 9 юли, реваншът – седмица по-късно. Под публикацията във фейсбук страницата на клуба с крайния резултат срещу Полесия има трицифрен брой гневни реакции, като над 90% от получилите най-голямо одобрение коментари критикуват работата на Янев, като почти всички и настояват за смяната му още сега.
Припомняме, че ЦСКА поднови договора на казанлъчанина, след като по драматичен начин осигури Купата на България, а с това и класиране за Лига Европа. Липсата на игрови стил обаче е видима, а привържениците предвкусват пореден сезон с разочароващ старт.
Предлагаме ви част от най-популярните мнения на фенове на ЦСКА, публикувани в "Тема Спорт":
Румен Колев: Позор! Според великия Джовани Трапатони един отбор показва това на терена, което е тренирал през седмицата. В тоя ред на мисли искам да попитам треньорското ръководство – абе, пичове, какво сте тренирали? Не искам да съм краен, но мерките трябва да са радикални! Нищо лично към никого. Но ЦСКА за нищо на света не бива да изглежда по този потресаващ начин.
Костадин Боев: И какъв е смисълът от тоя лагер в Австрия, за да играеш със силен съперник, който ще те смачка, щот’ си с „тежки крака“ от подготовката? Отидете в Банско и играйте с някои слабаци, подавайте си спокойно и бийте с 5:0 като левскарите. Безсмислена контрола и загуба на време за играчите.
Камен Колев: Майната му на резултата. Не мога да проумея как за една година Христо Янев не успя да изгради стил на игра, предвид факта, че се запази съставът и дори се подсили с качествени футболисти.
Николай Геновелов: Изпуснахме момента да назначим треньор, защото трябва да “наградим” Янев за Купата. И цената на тази награда ще е поредният нулев сезон и катастрофа в Европа.
Емил Петров: Без да се сърдите, истината е една – Янев не става! Бездушна, грозна, отвратителна игра! При този финансов комфорт и прекрасни условия да те бият като тъпан някакви анонимници – срам, срам, срам!
Симеон Бочев: Всеки изминал ден с Янев начело на отбора е пропилян! Незабавно трябва да се вземат мерки, за да не сме извън борбата за титлата още в края на август!
Николай Петров: Важното е, че треньорчето ни е наше момче-цесекарче. Това, че е пълен неудачник, няма значение. След 3 месеца ще търсим нов треньор, но всичко вече ще е приключило – Европа и първенството. Но ние нали се кефим на Купата…
Илия Бонев: Ако бях на мястото на Бойко Величков, щях да ги събера след вечеря и да им дръпна една лекция за историята на ЦСКА и как подобен мач и държание не отиват на името на ЦСКА. Явно има играчи, които все още не разбират къде се намират.
Георги Тодоров: Ако някой все още си мисли, че този физкултурник Янев може да води клуб като ЦСКА, трябва много бързо да се събуди, защото ни чака още един нулев сезон!
Бай Иван Иванов: По-добре това мекотело Янев да се маха сега, а не по средата на сезона.
Свилен Хаджиев: Христо Янев не става за треньор на ЦСКА. Два пъти поред губи от левскарите. Локо-то ни надигра на финала за купата, късмет с дузпи донесе Купата.
Манол Грозданов: Вземете мерки, докато е време! Подобно поведение, макар и в контролна среща, е недопустимо!!!!!
Илиян Димитров: Това беше показна гавра от този нечуван отбор. А ЦСКА никога не е изглеждал толкова жалък. Браво, Янев, ти достигаш нови висоти.
Димитър Димитров: Грешка е, че оставиха Янев. Нищо добро не ни чака, осъзнайте се.
Борислав Крачунов: Докато е време, Папазки да праща частния самолет, да товари Янев и направо да го стоварва на някоя нива близо до Враца! Иначе нищо добро не чака ЦСКА!
Любомир Велков: На тези футболисти им трябва треньор. Разбираемо е, че се води физическа подготовка, ама грам идея да нямаш в офанзивен план е престъпление. За една година Янев не разви нито един футболист. Отбор с видимо добри играчи се мъчи заради родилните мъки на треньора си. Лимитиран и безидеен физкултурник
Костадин Костадинов: Мъката ще е голяма, уважаеми. С Джуджето няма какво друго да очакваме – отново трагичните игри от пролетта, отново тъпите грешки, отново тази безидейност. Какви шампиони, какъв Карабах, какви 5 лева? Ревльото и цялото спортно-техническо ръководство са едни абсолютни негодници, фиаското в края на септември ще е тотално!
“Контрапункт”: Надграждаме! Ако така ще играем и срещу Дери, по-добре да се направим на болни.
Стоян Калинов: Янев да го разкарват, докато е време. Колкото по-дълго остава, толкова по-голяма вреда за ЦСКА!
Иво Тенев: Само мазохисти могат да гледат тази игра.
Николай Николов: Шампионът е ясен още преди да е започнал сезона. Ясен е и поредният срамен сезон. Точка.
Асен Христов: Трагедия сме засега. С тази игра ще сме за смях срещу Дери…
Кирил Симеонов: Цяла година подкрепях Янев, исках да успее с ЦСКА. В 99% от времето нямахме идея, макар и да е контрола. Ицо е един жалък треньор. Въпреки че ми беше любимец. Дано, докато е време и още не е започнал сезонът, напусне ЦСКА!
Владимир Пампоров: Ицата с тая игра и 4 мача няма да изкара.
Красимир Ценов: Че е подготовка – ясно, че краката тежат – също, че резултатът не е най-важното – пак така, но такова несериозно отношение и липса на всякакъв живец, поредица непредизвикани грешки, аматьорско лице и бой като маче у дерек от анонимни украинци са недопустими дори в такъв мач! Заслужават обиколки на стадиона до полунощ! Срамна работа!
Асен Бошнаков: Нека бъдем честни. Нямаме треньор. Изпълнил бил целите, с дузпи едвам-едвам бихме Локото. Не знам как ще я караме…
Припомняме, че ЦСКА поднови договора на казанлъчанина, след като по драматичен начин осигури Купата на България, а с това и класиране за Лига Европа. Липсата на игрови стил обаче е видима, а привържениците предвкусват пореден сезон с разочароващ старт.
Предлагаме ви част от най-популярните мнения на фенове на ЦСКА, публикувани в "Тема Спорт":
Румен Колев: Позор! Според великия Джовани Трапатони един отбор показва това на терена, което е тренирал през седмицата. В тоя ред на мисли искам да попитам треньорското ръководство – абе, пичове, какво сте тренирали? Не искам да съм краен, но мерките трябва да са радикални! Нищо лично към никого. Но ЦСКА за нищо на света не бива да изглежда по този потресаващ начин.
Костадин Боев: И какъв е смисълът от тоя лагер в Австрия, за да играеш със силен съперник, който ще те смачка, щот’ си с „тежки крака“ от подготовката? Отидете в Банско и играйте с някои слабаци, подавайте си спокойно и бийте с 5:0 като левскарите. Безсмислена контрола и загуба на време за играчите.
Камен Колев: Майната му на резултата. Не мога да проумея как за една година Христо Янев не успя да изгради стил на игра, предвид факта, че се запази съставът и дори се подсили с качествени футболисти.
Николай Геновелов: Изпуснахме момента да назначим треньор, защото трябва да “наградим” Янев за Купата. И цената на тази награда ще е поредният нулев сезон и катастрофа в Европа.
Емил Петров: Без да се сърдите, истината е една – Янев не става! Бездушна, грозна, отвратителна игра! При този финансов комфорт и прекрасни условия да те бият като тъпан някакви анонимници – срам, срам, срам!
Симеон Бочев: Всеки изминал ден с Янев начело на отбора е пропилян! Незабавно трябва да се вземат мерки, за да не сме извън борбата за титлата още в края на август!
Николай Петров: Важното е, че треньорчето ни е наше момче-цесекарче. Това, че е пълен неудачник, няма значение. След 3 месеца ще търсим нов треньор, но всичко вече ще е приключило – Европа и първенството. Но ние нали се кефим на Купата…
Илия Бонев: Ако бях на мястото на Бойко Величков, щях да ги събера след вечеря и да им дръпна една лекция за историята на ЦСКА и как подобен мач и държание не отиват на името на ЦСКА. Явно има играчи, които все още не разбират къде се намират.
Георги Тодоров: Ако някой все още си мисли, че този физкултурник Янев може да води клуб като ЦСКА, трябва много бързо да се събуди, защото ни чака още един нулев сезон!
Бай Иван Иванов: По-добре това мекотело Янев да се маха сега, а не по средата на сезона.
Свилен Хаджиев: Христо Янев не става за треньор на ЦСКА. Два пъти поред губи от левскарите. Локо-то ни надигра на финала за купата, късмет с дузпи донесе Купата.
Манол Грозданов: Вземете мерки, докато е време! Подобно поведение, макар и в контролна среща, е недопустимо!!!!!
Илиян Димитров: Това беше показна гавра от този нечуван отбор. А ЦСКА никога не е изглеждал толкова жалък. Браво, Янев, ти достигаш нови висоти.
Димитър Димитров: Грешка е, че оставиха Янев. Нищо добро не ни чака, осъзнайте се.
Борислав Крачунов: Докато е време, Папазки да праща частния самолет, да товари Янев и направо да го стоварва на някоя нива близо до Враца! Иначе нищо добро не чака ЦСКА!
Любомир Велков: На тези футболисти им трябва треньор. Разбираемо е, че се води физическа подготовка, ама грам идея да нямаш в офанзивен план е престъпление. За една година Янев не разви нито един футболист. Отбор с видимо добри играчи се мъчи заради родилните мъки на треньора си. Лимитиран и безидеен физкултурник
Костадин Костадинов: Мъката ще е голяма, уважаеми. С Джуджето няма какво друго да очакваме – отново трагичните игри от пролетта, отново тъпите грешки, отново тази безидейност. Какви шампиони, какъв Карабах, какви 5 лева? Ревльото и цялото спортно-техническо ръководство са едни абсолютни негодници, фиаското в края на септември ще е тотално!
“Контрапункт”: Надграждаме! Ако така ще играем и срещу Дери, по-добре да се направим на болни.
Стоян Калинов: Янев да го разкарват, докато е време. Колкото по-дълго остава, толкова по-голяма вреда за ЦСКА!
Иво Тенев: Само мазохисти могат да гледат тази игра.
Николай Николов: Шампионът е ясен още преди да е започнал сезона. Ясен е и поредният срамен сезон. Точка.
Асен Христов: Трагедия сме засега. С тази игра ще сме за смях срещу Дери…
Кирил Симеонов: Цяла година подкрепях Янев, исках да успее с ЦСКА. В 99% от времето нямахме идея, макар и да е контрола. Ицо е един жалък треньор. Въпреки че ми беше любимец. Дано, докато е време и още не е започнал сезонът, напусне ЦСКА!
Владимир Пампоров: Ицата с тая игра и 4 мача няма да изкара.
Красимир Ценов: Че е подготовка – ясно, че краката тежат – също, че резултатът не е най-важното – пак така, но такова несериозно отношение и липса на всякакъв живец, поредица непредизвикани грешки, аматьорско лице и бой като маче у дерек от анонимни украинци са недопустими дори в такъв мач! Заслужават обиколки на стадиона до полунощ! Срамна работа!
Асен Бошнаков: Нека бъдем честни. Нямаме треньор. Изпълнил бил целите, с дузпи едвам-едвам бихме Локото. Не знам как ще я караме…






