Източник на снимката: БТА/APФранция посвети разгрома на Дешан! Асистентът му: Всички играха за него
"Радваме се на победата и очакваме скоро отново да бъде при нас"
- 27/06/2026
Помощник-треньорът на Франция Ги Стефан разкри, че убедителната победа с 4:1 над Норвегия е била посветена на селекционера Дидие Дешан, който временно напусна лагера на "петлите", за да присъства на погребението на майка си.
Французите решиха двубоя още преди почивката, когато реализираха три попадения, а след последния съдийски сигнал дългогодишният асистент на Дешан призна, че мислите на целия отбор са били със своя наставник.
„Разбира се, всички мисли са с Дидие. По-късно ще му се обадя, за да видя как е. Радваме се на победата и очакваме скоро отново да бъде при нас. Ако няма проблеми с пътуването, утре следобед ще води тренировката“, заяви 70-годишният Стефан.
Той подчерта, че футболистите са искали да направят нещо специално за своя селекционер.
„Всички изпълниха задачите си. Отборът е много близък с Дидие и момчетата имаха огромно желание да спечелят именно заради него“, каза още помощникът му.
Въпреки убедителния успех Стефан откри и повод за критика към представянето на тима.
„Може би трябва да работим върху това. След като си осигурихме комфортен аванс, намалихме интензитета и позволихме на съперника да играе по-свободно. Срещу по-силни противници подобно отпускане няма да бъде допустимо. Не подценявам Норвегия, но срещу нас те не бяха с най-добрия си състав“, коментира той.
Скандинавците бяха без големите си звезди Ерлинг Холанд, Мартин Йодегор, Александър Сьорлот и още общо десет основни футболисти.
Французите решиха двубоя още преди почивката, когато реализираха три попадения, а след последния съдийски сигнал дългогодишният асистент на Дешан призна, че мислите на целия отбор са били със своя наставник.
„Разбира се, всички мисли са с Дидие. По-късно ще му се обадя, за да видя как е. Радваме се на победата и очакваме скоро отново да бъде при нас. Ако няма проблеми с пътуването, утре следобед ще води тренировката“, заяви 70-годишният Стефан.
Той подчерта, че футболистите са искали да направят нещо специално за своя селекционер.
„Всички изпълниха задачите си. Отборът е много близък с Дидие и момчетата имаха огромно желание да спечелят именно заради него“, каза още помощникът му.
Въпреки убедителния успех Стефан откри и повод за критика към представянето на тима.
„Може би трябва да работим върху това. След като си осигурихме комфортен аванс, намалихме интензитета и позволихме на съперника да играе по-свободно. Срещу по-силни противници подобно отпускане няма да бъде допустимо. Не подценявам Норвегия, но срещу нас те не бяха с най-добрия си състав“, коментира той.
Скандинавците бяха без големите си звезди Ерлинг Холанд, Мартин Йодегор, Александър Сьорлот и още общо десет основни футболисти.






