Източник на снимката: startphoto.bg

Васев се завърна в „Надежда“: Имаме една визия за Локомотив

Легендата отново е част от клуба
  • 25/06/2026
Сподели:
Завръщането на Димитър Васев в Локомотив (София) вече е факт, а легендата на „железничарите“ не крие ентусиазма си от новото начало в „Надежда“. След официалното му представяне преди две седмици, 60-годишният специалист говори за амбициите на клуба и работата, която предстои.

Пред „Тема Спорт“ Васев призна, че не се е колебал нито за миг да приеме предложението на Локомотив:

„Нещата се случиха бързо. Имахме много разговори, но нито за миг не съм се колебал. Радостен съм. Собственикът Веселин Стоянов е човек, с когото се говори лесно на тема футбол. Имаме много еднакви виждания по отношение на това в каква посока да поеме Локомотив София.“

Бившият треньор разкри, че участва активно в процесите в клуба още от зимата и вече се работи по промени както в представителния отбор, така и в школата и клубната база.

„Има доста неща, които трябва да свършим по базата, по първия отбор, школата. И навсякъде имаме единомислие в посока Локомотив да изглежда по-различен.“

Васев подчерта и още един важен детайл – това е първата покана от Локомотив след тежките събития през 2015 година, когато клубът загуби професионалния си лиценз и започна от най-ниските нива на българския футбол.

Сега легендата на „червено-черните“ отново е в „Надежда“, където ще работи рамо до рамо с новия старши треньор Любослав Пенев в опита Локомотив да направи следващата крачка в своето развитие.

Подобни новини

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР