Източник на снимката: Ботев Пловдив дубъл

Ботев Пловдив възобновява дублиращия си отбор

Нов ход на клуба
  • 23/06/2026
Сподели:
Ръководството на Ботев Пловдив предприе важна стъпка в развитието си, съобщиха от клуба. От следващия сезон „жълто-черните“ отново ще имат дублиращ отбор.

Ето какво написаха "канарчетата":


"Наличието на дублиращ отбор е от съществено значение за развитието на младите таланти от детско-юношеската школа. Именно в двубои срещу мъжки отбори младите „канарчета“ могат да натрупат необходимия опит за по-лесната си адаптация към представителния тим на клуба.


През сезон 2024/25 Ботев загуби своите дублиращи отбори във Втора и Трета лига, заради изпадане по спортен път и редица лоши резултати, което остави сериозна празнота в структурата на клуба и забави с една година развитието на част от талантите в школата.


От сезон 2026/27 Ботев Пловдив отново ще има дублиращ отбор в Югоизточната Трета лига. Старши треньор на тима ще бъде Милен Кунчев, а негов помощник – Александър Грънчарски. Присъствието на „жълто-черните“ със сигурност ще направи първенството още по-интересно.


Мачовете на „канарчетата“ ще се играят на централния терен на Футболен комплекс „Никола Щерев – Старика“.


Ръководството на клуба взе решение двубоите да бъдат със свободен вход, за да могат „жълто-черните“ привърженици да следят отблизо развитието на талантите от школата."

Подобни новини

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР