Източник на снимката: БТА/АР

Трансферна бомба в MotoGP: Баная преминава в Априлия

Край на една ера
  • 25/06/2026
Сподели:
Една от най-големите трансферни сделки в историята на MotoGP вече е факт. Априлия официално обяви привличането на двукратния световен шампион Франческо Баная, който ще се състезава за тима от Ноале през следващите четири сезона.

Италианецът слага край на шестгодишния си престой в Дукати, където се превърна в една от най-големите звезди на шампионата и спечели световните титли през 2022 и 2023 година.

В Априлия Баная ще си партнира с Марко Безеки, а двамата пилоти са част от академията на Валентино Роси. Така италианският производител ще разполага с изцяло италиански състав в преследването на световната титла.

Шефът на отбора Масимо Ривола не скри удовлетворението си от привличането на Баная.

„Пристигането на Пеко е потвърждение за стойността на италианския спорт. Да имаме многократен световен шампион е отговорност, която нямаме търпение да поемем.“

Ривола подчерта и успехите на други италиански спортисти през последните месеци, сред които Андреа Кими Антонели във Формула 1, Яник Синер в тениса и Федерика Бриньоне в зимните спортове.

С идването на Баная Априлия ще се раздели със световния шампион за 2024 година Хорхе Мартин. Испанецът се очаква да премине в Ямаха, докато Фабио Куартараро е спряган за трансфер в Хонда.

Така през следващия сезон MotoGP ще предложи една от най-интригуващите пилотски рокади в последните години, а партньорството между Баная и Безеки обещава да превърне Априлия в сериозен претендент за титлата.

Подобни новини

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР