Източник на снимката: БТА/АРМарк Маркес продължи договора си с Дукати с две години
Щастлив е
- 23/06/2026
Действащият шампион Марк Маркес подписа договор за още две години с Дукати в клас MotoGP на Световния шампионат по мотоциклетизъм на писта. 33-годишният испанец записа поредни победи в Унгария и Чехия, след като се възстанови напълно от контузия в рамото.
"Отново съм червен", казва световният шампион в официалното съобщение на Дукати.
"Щастлив съм от новия договор с Дукати Леново и се радвам, че ще остана в семейството. Наясно бях от първия ден колко голям е нашият проект. Отборът повярва в мен и изградихме взаимоотношения, базирани на взаимно доверие и упорита работа", продължава Маркес.
"Още в първата ни година се борехме за титлата и в крайна сметка я спечелихме. Това е безценно постижение, което отново потвърди, че поетият от нас път е правилен. Продължавам по същия начин, защото обичам този спорт и съм амбициран да постигна още повече. Докато съм в червено, аз ще давам всичко от себе си", завършва той.
"Отново съм червен", казва световният шампион в официалното съобщение на Дукати.
"Щастлив съм от новия договор с Дукати Леново и се радвам, че ще остана в семейството. Наясно бях от първия ден колко голям е нашият проект. Отборът повярва в мен и изградихме взаимоотношения, базирани на взаимно доверие и упорита работа", продължава Маркес.
"Още в първата ни година се борехме за титлата и в крайна сметка я спечелихме. Това е безценно постижение, което отново потвърди, че поетият от нас път е правилен. Продължавам по същия начин, защото обичам този спорт и съм амбициран да постигна още повече. Докато съм в червено, аз ще давам всичко от себе си", завършва той.






