Източник на снимката: startphoto.bgВ памет на двете деца: Славия ще играе с черни екипи
Това заяви Венци Стефанов
- 24/06/2026
Славия ще играе с черни екипи в памет на двете деца от школата на клуба, които загинаха при тежката катастрофа на автомагистрала „Тракия“. Това разкри президентът на „белите“ Венцеслав Стефанов в емоционално интервю пред bTV.
Съкрушеният клубен бос потвърди, че академията на Славия влиза в едномесечен траур, а първата контрола на мъжкия отбор няма да се състои като знак на почит към загиналите момчета.
„Получих информация, че е станала тежка катастрофа с две наши деца и треньора Иван Терзийски. Инцидентът е сериозен – двете деца са загинали, а Терзийски и една жена са в болница в тежко състояние. Състоянието им е тежко“, заяви Стефанов.
Президентът на Славия призна, че все още трудно приема случилото се и клубът ще търси начин да съхрани паметта на двете деца.
„Все още не мога да събера мислите си. При всички случаи ще направим нещо в тяхна памет. Защо не турнир... Обявяваме траур в академията за един месец. Няма да играем първата контрола на мъжкия отбор като знак на траур. Ще играем и с черни екипи.“
Стефанов не скри болката си от загубата на двете момчета.
„Най-голямата трагедия е, че не можем да върнем тези деца, които мечтаеха да станат футболисти. Животът им беше прекъснат твърде рано.“
Той използва случая и да отправи призив към институциите за по-строги мерки срещу войната по пътищата, след поредната тежка катастрофа с човешки жертви.
Трагедията край Ямбол разтърси цялата футболна общественост в България, а през последните часове десетки клубове, спортисти и спортни деятели изразиха съболезнования към семействата на загиналите деца и към Славия.
Съкрушеният клубен бос потвърди, че академията на Славия влиза в едномесечен траур, а първата контрола на мъжкия отбор няма да се състои като знак на почит към загиналите момчета.
„Получих информация, че е станала тежка катастрофа с две наши деца и треньора Иван Терзийски. Инцидентът е сериозен – двете деца са загинали, а Терзийски и една жена са в болница в тежко състояние. Състоянието им е тежко“, заяви Стефанов.
Президентът на Славия призна, че все още трудно приема случилото се и клубът ще търси начин да съхрани паметта на двете деца.
„Все още не мога да събера мислите си. При всички случаи ще направим нещо в тяхна памет. Защо не турнир... Обявяваме траур в академията за един месец. Няма да играем първата контрола на мъжкия отбор като знак на траур. Ще играем и с черни екипи.“
Стефанов не скри болката си от загубата на двете момчета.
„Най-голямата трагедия е, че не можем да върнем тези деца, които мечтаеха да станат футболисти. Животът им беше прекъснат твърде рано.“
Той използва случая и да отправи призив към институциите за по-строги мерки срещу войната по пътищата, след поредната тежка катастрофа с човешки жертви.
Трагедията край Ямбол разтърси цялата футболна общественост в България, а през последните часове десетки клубове, спортисти и спортни деятели изразиха съболезнования към семействата на загиналите деца и към Славия.






