Източник на снимката: Сдружение Слависти

Славия създаде кът в памет на трагично загиналите дечица

Левски и ЦСКА подкрепиха идеята на "белите" за благотворителен мач
  • 25/06/2026
Сподели:
Пред стадион "Александър Шаламанов" беше изграден специален кът за отдаване на почит към загиналите в пътен инцидент двама млади футболисти от академията на Славия, родени 2017 година.

"Подложени сме на поредното изпитание, с което трябва да се справим заедно. Нека всички сърца, съпричастни към тази трагедия дойдат довечера в 19:00 часа пред стадион "Александър Шаламанов". Да оставим цвете, шалче, топка или просто да запалим заедно свещички в памет на белите душички. Без значение цвета или отбора", написаха във Фейсбук от сдружение Слависти.

Академията на Славия преустанови дейност до второ нареждане, а контролната среща на първия състав на "белите" с Рилски спортист беше отменена.

По-рано днес футболистите и треньорите от представителния отбор на Славия също почетоха паметта на загиналите деца.

Левски и ЦСКА подкрепиха идеята на "белите" за благотворителен мач в помощ на семействата на жертвите и пострадалите от вчерашната катастрофа на магистралата край Ямбол.

Подобни новини

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР