Източник на снимката: ЛевскиЛевски представи чакания испанец!
Алекс Сентейес подписа с клуба
- 24/06/2026
Левски подписа договор със защитника Алекс Сентейес, съобщиха официално от клуба. Контрактът с испанския футболист е до лятото на 2029 година.
Алекс Сентейес е роден на 30 август 1999 година във Валенсия (Испания). Той е юноша на испанския Валенсия, като през лятото на 2017 година е привлечен във втория отбор на клуба, където изиграва 67 мача. Две години по-късно става част и от представителния отбор на клуба и е преотстъпен на португалския Фамаликао записвайки 30 мача. В края на 2020 година преминава в испанския Алмерия, с чийто екип изиграва 135 мача и вкарва 3 гола. През изминалия сезон Сентейес и съотборниците му достигнаха до финалния плейоф за промоция в испанската Ла Лига.
Алекс Сентейес е записва 2 мача за националния отбор на Испания до 17 години и 2 срещи за селекцията на родината си до 19 години, където негов наставник е бил настоящият селекционер на „Ла Фурия“ Луис де ла Фуенте.
"ПФК „Левски“ приветства с добре дошъл на стадион „Георги Аспарухов“ Алекс Сентейес и му пожелава много победи и щастливи мигове със синята фланелка", написаха от клуба.
Алекс Сентейес е роден на 30 август 1999 година във Валенсия (Испания). Той е юноша на испанския Валенсия, като през лятото на 2017 година е привлечен във втория отбор на клуба, където изиграва 67 мача. Две години по-късно става част и от представителния отбор на клуба и е преотстъпен на португалския Фамаликао записвайки 30 мача. В края на 2020 година преминава в испанския Алмерия, с чийто екип изиграва 135 мача и вкарва 3 гола. През изминалия сезон Сентейес и съотборниците му достигнаха до финалния плейоф за промоция в испанската Ла Лига.
Алекс Сентейес е записва 2 мача за националния отбор на Испания до 17 години и 2 срещи за селекцията на родината си до 19 години, където негов наставник е бил настоящият селекционер на „Ла Фурия“ Луис де ла Фуенте.
"ПФК „Левски“ приветства с добре дошъл на стадион „Георги Аспарухов“ Алекс Сентейес и му пожелава много победи и щастливи мигове със синята фланелка", написаха от клуба.






