Източник на снимката: БТА/APХаланд с култово признание: Франция ще ни бие и ще спечели Мондиала
Ето какво каза
- 23/06/2026
Ерлинг Халанд призова всеки норвежец на планетата да се радва на постигнатото от националния отбор на Световното първенство по футбол и да не мисли много за това, което предстои. Нападателят отбеляза два гола във втори пореден мач и скандинавците спечелиха с 3:2 срещу Сенегал, за да си осигурят излизане от Група I като първи или втори. Крайното класиране ще стане ясно след дербито в потока с Франция.
Попитан за очакванията му за предстоящия сблъсък със световните вицешампиони, Халанд каза: "Не ми пука, продължаваме напред. Най-вероятно ще ни бият, ще си вземат първото място и ще спечелят турнира".
На въпрос дали може да превърне този Мондиал в негов, той отговори: "Зависи какво имате предвид с това. Да се класираме на финалите за първи път от 28 години и да излезем от групата? Тогава - да. Да станем шампиони? Не. Нека бъдем реалисти и да се радваме на настоящето. Призовавам за това всеки норвежец по света".
Норвежката радост от участието на Мондиал 2026 бе видима и извън стадиона, като феновете превзеха "Таймс Скуеър" и отново събраха погледите с най-нашумелия футболен ритуал - "Викингското гребане". Националите го повториха на терена след победата.
"Пълна лудница. С Мартин (Йодегор) говорихме за това преди мача. Обсъждахме дали да се присъединим при добър резултат. Това стана, така че си позволихме да направим този специален жест за Норвегия", каза Холанд.
"Това бе един от най-паметните мачове в живота ми. Чувствам се така, както беше след финала на Шампионската лига през 2023. Изключителен ден и се гордея с това. Искам да постигна много с Норвегия. Исках да играя на Световно, на Европейско първенство, а това е реалност. Световното първенство обаче е най-голямото събитие. Огромно е и е абсолютно прекрасно", каза още той.
Попитан за очакванията му за предстоящия сблъсък със световните вицешампиони, Халанд каза: "Не ми пука, продължаваме напред. Най-вероятно ще ни бият, ще си вземат първото място и ще спечелят турнира".
На въпрос дали може да превърне този Мондиал в негов, той отговори: "Зависи какво имате предвид с това. Да се класираме на финалите за първи път от 28 години и да излезем от групата? Тогава - да. Да станем шампиони? Не. Нека бъдем реалисти и да се радваме на настоящето. Призовавам за това всеки норвежец по света".
Норвежката радост от участието на Мондиал 2026 бе видима и извън стадиона, като феновете превзеха "Таймс Скуеър" и отново събраха погледите с най-нашумелия футболен ритуал - "Викингското гребане". Националите го повториха на терена след победата.
"Пълна лудница. С Мартин (Йодегор) говорихме за това преди мача. Обсъждахме дали да се присъединим при добър резултат. Това стана, така че си позволихме да направим този специален жест за Норвегия", каза Холанд.
"Това бе един от най-паметните мачове в живота ми. Чувствам се така, както беше след финала на Шампионската лига през 2023. Изключителен ден и се гордея с това. Искам да постигна много с Норвегия. Исках да играя на Световно, на Европейско първенство, а това е реалност. Световното първенство обаче е най-голямото събитие. Огромно е и е абсолютно прекрасно", каза още той.






