Източник на снимката: БТА/AP

Инфантино за паузите за хидратация: Много ми харесват, ще останат! Заради тях мачовете са толкова интензивни

"Никога не сме виждали 90 минути на турнир от такъв ранг да се играят с подобна интензивност"
  • 23/06/2026
Сподели:
Президентът на ФИФА Джани Инфантино даде да се разбере, че паузите за хидратация най-вероятно ще останат част от бъдещите световни първенства, въпреки сериозните критики, които предизвикаха по време на Мондиал 2026.

Триминутните прекъсвания се превърнаха в една от най-коментираните теми на турнира, като мнозина обвиниха ФИФА, че те се използват основно за допълнително рекламно време по телевизиите.

Въпреки недоволството Инфантино вижда и положителни страни в нововъведението.

„Може би треньорът може да преоцени определени ситуации и да коригира някои грешки. Играчите си почиват за кратко и след това се връщат на терена с пълна скорост. Непременно лошо ли е това? Може би е добре“, заяви президентът на световната футболна централа.

Според него именно тези кратки почивки може да са една от причините за високото темпо на срещите в САЩ, Канада и Мексико.

„Виждаме интензивността на мачовете. Никога не сме виждали 90 минути на турнир от такъв ранг да се играят с подобна интензивност. До последната секунда футболистите продължават да атакуват. Възможно е това донякъде да се дължи и на тази малка почивка, която получават, преди отново да покажат най-доброто от себе си“, добави Инфантино.

Очаква се след края на Световното първенство ФИФА да направи подробен анализ на ефекта от паузите за хидратация, но на този етап сигналите от централата са, че те ще останат част от играта и в следващите големи турнири.

Подобни новини

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР