Източник на снимката: startphoto.bg"В ЦСКА трябва да има повече бразилци"
Мнението е на бивш футболист на тима
- 23/06/2026
Маркиньос даде специално интервю за Sportal.bg, в което говори за бившия си клуб - ЦСКА.
„Работя с мениджърска агенция, но в момента не съм много активен, защото имам и друг ангажимент. Доколкото мога, помагам за намирането на нови футболисти, които да бъдат изпратени в България. Вече има няколко футболисти тук, но не мога да казвам имена. Започвам разговори с няколко отбора в България и ще видя дали мога да им помогна.
Мислил съм да стана треньор. Но това е малко трудно, защото отново трябва да изживееш всичко, което си правил като играч – тренировки, лагери. За треньор е дори още по-трудно, защото трябва да мислиш за около 30 души. Затова смятам, че мениджърската работа е по-подходяща за мен.
Мачът там с Дури Сити беше труден. В България беше по-лесно за нас, но не успяхме да отбележим много голове. Сега мисля, че ЦСКА ще се справи. Гледал съм няколко мача на отбора и ако играе така, както досега, ще се справи без проблем.
Постоянно гледам видеа за това как върви строежът на базата и стадиона. Това е добре не само за ЦСКА, а и за България. Дано, когато стадионът стане готов, и аз да съм там, за да празнувам с феновете.
Като цяло отборът е добър. Има качествени футболисти и не мога да отлича само един. С него ЦСКА може да върви добре. Нужно е малко повече време. Дано още в началото да има успехи, но ако не стане веднага, трябва да му се даде време. За Христо Янев мога да кажа само добри неща. Той ми е приятел.
Според мен трябва да има повече. Мисля, че колкото повече бразилци има в нападение, толкова по-добре ще бъде за ЦСКА.
Винаги съм имал желание да играя за България. Тогава националният отбор имаше много добри футболисти, включително и на моята позиция. Искаше ми се да изиграя повече мачове. Винаги ще бъда за България.
От това, което съм гледал, мисля, че ще има три-четири отбора, които ще се борят за титлата. ЦСКА е един от тях", каза той.
„Работя с мениджърска агенция, но в момента не съм много активен, защото имам и друг ангажимент. Доколкото мога, помагам за намирането на нови футболисти, които да бъдат изпратени в България. Вече има няколко футболисти тук, но не мога да казвам имена. Започвам разговори с няколко отбора в България и ще видя дали мога да им помогна.
Мислил съм да стана треньор. Но това е малко трудно, защото отново трябва да изживееш всичко, което си правил като играч – тренировки, лагери. За треньор е дори още по-трудно, защото трябва да мислиш за около 30 души. Затова смятам, че мениджърската работа е по-подходяща за мен.
Мачът там с Дури Сити беше труден. В България беше по-лесно за нас, но не успяхме да отбележим много голове. Сега мисля, че ЦСКА ще се справи. Гледал съм няколко мача на отбора и ако играе така, както досега, ще се справи без проблем.
Постоянно гледам видеа за това как върви строежът на базата и стадиона. Това е добре не само за ЦСКА, а и за България. Дано, когато стадионът стане готов, и аз да съм там, за да празнувам с феновете.
Като цяло отборът е добър. Има качествени футболисти и не мога да отлича само един. С него ЦСКА може да върви добре. Нужно е малко повече време. Дано още в началото да има успехи, но ако не стане веднага, трябва да му се даде време. За Христо Янев мога да кажа само добри неща. Той ми е приятел.
Според мен трябва да има повече. Мисля, че колкото повече бразилци има в нападение, толкова по-добре ще бъде за ЦСКА.
Винаги съм имал желание да играя за България. Тогава националният отбор имаше много добри футболисти, включително и на моята позиция. Искаше ми се да изиграя повече мачове. Винаги ще бъда за България.
От това, което съм гледал, мисля, че ще има три-четири отбора, които ще се борят за титлата. ЦСКА е един от тях", каза той.






