Източник на снимката: БТА/AP

Треньорът на Хаити: Сега трябва да направим още някои корекции, за да не чакаме още 52 години за следващо класиране на Мондиал

"Представихме се достойно"
  • 25/06/2026
Сподели:
Старши треньорът на националния отбор на Хаити по футбол Себастиен Миние заяви, че е разочарован от загубата с 2:4 от Мароко в последния кръг в група "С" на Мондиал 2026, но се гордее с представянето на тима.

Селекцията на Карибската страна отпадна от турнира след три поражения, но в мача с африканците успя да отбележи първите си голове на финали на световното първенство от повече от половин век.

Хаитяните на два пъти повеждаха срещу Мароко, но не успяха да удържат и да запишат първа точка при второто си участие на Мондиал след 1974 година.

"Разочарован съм от резултата, искаше ми се да вкараме още голове и да победим, но това, че съм тъжен, не означава, че момчетата са се предали дори за момент. Беше трудно. След като получихме третото попадение, се притесних, че може да се разпаднем, но се стана. Това е част от културата на хаитяните. Те не се предават лесно. Доказахме го и в тази среща и смятам, че представихме страната достойно", коментира Миние.

"Още в квалификациите показахме, че имаме своите качества и заслужено сме стигнали дотук. Сега трябва да направим още някои корекции, за да не чакаме още 52 години за следващо класиране на Мондиал. Със сигурност написахме нова глава за футбола в Хаити. Бяхме съвсем близо да влезем в историята на това световно първенство. Не успяхме да постигнем победа, но поне напускаме турнира с високо вдигнати глави", допълни специалистът.

Подобни новини

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР