Източник на снимката: БТА/AP

Дрейпър продължава похода си под ръководството на Мъри

В жегата на Ийстбърн
  • 25/06/2026
Сподели:
Джак Дрейпър продължава впечатляващото си представяне на турнира на трева в Ийстбърн. Британецът се класира за четвъртфиналите след успех със 7:5, 6:4 над своя сънародник Джак Пинингтън Джоунс.

В условията на изключително високи температури, обхванали голяма част от Европа, Дрейпър демонстрира стабилност и затвори двубоя в два сета, за да продължи победната си серия под ръководството на новия си треньор Анди Мъри.

Двукратният шампион от „Уимбълдън“ започна работа с британския тенисист преди сезона на трева, а резултатите до момента изглеждат повече от обещаващи.

На четвъртфиналите Дрейпър ще срещне канадеца Габриел Диало в битка за място сред последните четирима.

Другият изцяло британски двубой на Централния корт предложи повече драма. Ян Чоински се наложи над Феликс Гил с 6:4, 6:7(4), 6:2 и също продължи напред.

Първоначално Чоински трябваше да играе срещу защитаващия титлата си Тейлър Фриц, но американецът се оттегли заради контузия. Това отвори вратата за Феликс Гил, който попадна в основната схема като „щастлив губещ“.

Междувременно британският тенис получи още един повод за радост. Тоби Самюъл записа първата си победа в ATP тура, след като се наложи над аржентинеца Тиаго Агустин Тиранте с 6:1, 7:6(7).

23-годишният британец, който се подготвя за дебюта си на „Уимбълдън“, ще се изправи срещу поставения под номер 8 Франсиско Серундоло. Аржентинецът достигна осминафиналите след победа над Артър Фери с 6:2, 7:6(2)

Подобни новини

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР