Източник на снимката: nullРазследват трагедията с децата на Славия: Проверяват и мантинелите, и камиона
Шофьорът остава в ареста
- 25/06/2026
Шофьорът на камион, причинил тежката катастрофа с трима загинали, на магистрала "Тракия", сред които двама млади юноши на Славия, в сряда, остава в ареста за следващите 72 часа. Той е обвинен за причиняване на смърт по непредпазливост, съобщиха от Окръжната прокуратура в Ямбол.
Прокуратурата ще иска постоянен арест за 53-годишния Е.Д., който причини катастрофата в 12:48 ч. в сряда в района на с. Зимница. Тирът, пътуващ в посока София, навлиза в платното за насрещно движение и помита кола, която се движи към Бургас. На място загиват двете деца от школата на Славия, както и бащата на едното от тях. В болница са треньорът Иван Терзийски и приятелката му, която е в много тежко състояние.
От прокуратурата уточниха, че на място е извършен оглед веднага и е назначена тройна автотехническа експертиза. Камионът и колата от катастрофата са иззети и са на паркинг, за да бъдат на разположение на разследващите.
Камионът, който не е бил натоварен, е собственост на шофьора, който има и фирма, като той е от област Ямбол.
От прокуратурата уточниха, че по първоначална информация камионът не се е движил с превишена скорост. Пробите за алкохол и наркотици на шофьора са отрицателни. Има и спирачен път.
Експертизата също така ще проверява дали мантинелите отговарят на стандартите, кога и как са поставени, както и дали гумите на камиона са били износени. Факт е, че мантинелата е нарушена и от двете страни, уточни прокурор Живко Илиев на брифинг пред медиите в четвъртък сутринта.
Директорът на ОДМВР - Ямбол старши комисар Добрин Димитров заяви, че още вчера са се свързали с Държавната агенция "Безопасност на движението по пътищата", които са изпратили екип.
"Всички обстоятелства по отношение безопасност на пътя бяха изследвани от тях", уточни той.
Шофьорът на камиона е имал предишни нарушения на пътя - общо 20. Четири от тях са актове за установено административно нарушение. 16 са глоби с фиш. Всичките му глоби са платени. От полицията не могат да кажат дали нарушенията на шофьора са извършени с камиона или с друг автомобил.
Шофьорът на смазания автомобил е бил с колан. Едно от децата, които са пътували отзад, е било с колан, но другото е било без, допълни директорът на ОДМВР - Ямбол, уточнявайки, че при такъв удар и коланите не помагат.
Прокуратурата ще иска постоянен арест за 53-годишния Е.Д., който причини катастрофата в 12:48 ч. в сряда в района на с. Зимница. Тирът, пътуващ в посока София, навлиза в платното за насрещно движение и помита кола, която се движи към Бургас. На място загиват двете деца от школата на Славия, както и бащата на едното от тях. В болница са треньорът Иван Терзийски и приятелката му, която е в много тежко състояние.
От прокуратурата уточниха, че на място е извършен оглед веднага и е назначена тройна автотехническа експертиза. Камионът и колата от катастрофата са иззети и са на паркинг, за да бъдат на разположение на разследващите.
Камионът, който не е бил натоварен, е собственост на шофьора, който има и фирма, като той е от област Ямбол.
От прокуратурата уточниха, че по първоначална информация камионът не се е движил с превишена скорост. Пробите за алкохол и наркотици на шофьора са отрицателни. Има и спирачен път.
Експертизата също така ще проверява дали мантинелите отговарят на стандартите, кога и как са поставени, както и дали гумите на камиона са били износени. Факт е, че мантинелата е нарушена и от двете страни, уточни прокурор Живко Илиев на брифинг пред медиите в четвъртък сутринта.
Директорът на ОДМВР - Ямбол старши комисар Добрин Димитров заяви, че още вчера са се свързали с Държавната агенция "Безопасност на движението по пътищата", които са изпратили екип.
"Всички обстоятелства по отношение безопасност на пътя бяха изследвани от тях", уточни той.
Шофьорът на камиона е имал предишни нарушения на пътя - общо 20. Четири от тях са актове за установено административно нарушение. 16 са глоби с фиш. Всичките му глоби са платени. От полицията не могат да кажат дали нарушенията на шофьора са извършени с камиона или с друг автомобил.
Шофьорът на смазания автомобил е бил с колан. Едно от децата, които са пътували отзад, е било с колан, но другото е било без, допълни директорът на ОДМВР - Ямбол, уточнявайки, че при такъв удар и коланите не помагат.






