Източник на снимката: startphoto.bg

Добруджа стартира с десетки въпросителни

Новият треньор ги изведе
  • 24/06/2026
Сподели:
24 футболисти изведе за начало на подготовката новият старши треньор на Добруджа Диян Божилов. Първото занимание предизвика сериозен интерес и над 100 привърженици на жълто-зелените присъстваха на стадион „Дружба“ в понеделник вечер.


Към този момент обаче има повече въпроси, отколкото отговори, за бъдещето на отбора, който изпадна след само един сезон в елита. На старта не присъства никой от ръководството на клуба, а старши треньорът Диян Божилов разговаря поотделно с повечето от опитните състезатели.


Самият Божилов призна, че до края на тази седмица се очаква среща между президента на клуба Сергей Серафимов, който вече обяви, че ще помага и на Спартак Вн, и кмета на Добрич Йордан Йорданов, след която ще бъдат ясно поставени целите и задачите пред отбора.


От състава от миналия сезон излязоха Галин Григоров, Ивайло Михайлов, Антон Иванов, Айкут Рамадан, Джан Хасан, Кольо Станев, Георги Трифонов, Малик Фол и Ивайло Динев.


На проби са няколко млади състезатели. Сред тях трима от първенеца на Североизточната Трета лига Черноморец Балчик. Пет момчета от старшата възраст на Добруджа започват подготовка с първия отбор.


Гюрсел Осман се завръща в родния клуб. Преминалият през академията на Лудогорец талант бе част от Рилци в Североизточната Трета лига през миналия сезон. Проби ще изкара и Бисер Бонев – юноша на Ботев Пд, както и вътрешен полузащитник, юноша на Черно море. Ще бъде тестван и бразилец, който е препоръчан от Ивайло Динев.


С първия отбор започва и вратарят Марек Чуба – юноша на клуба. Той ще се конкурира с Галин Григоров и Денислав Стойчев – титулярния страж на Черноморец Бч от миналия сезон./ „Тема спорт“

Подобни новини

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР