Източник на снимката: startphoto.bg Хаджиевски: Спартак надгражда, чакаме още нови
Конкуренцията във Варна расте
- 22/06/2026
Старши треньорът на Спартак (Варна) Гьоко Хаджиевски изрази задоволството си от първите дни на подготовката и подчерта, че отборът постепенно изгражда нужната конкуренция преди началото на новия сезон в Първа лига.
Специалистът призна, че е останал приятно изненадан от отношението и желанието на футболистите по време на тренировъчния процес.
„Работим от десетина дни. Мога да кажа, че съм приятно изненадан, защото момчетата постоянно надграждат това, което търсим от тях. Нямаше много голяма пауза, атмосферата е добра, има желание и работа“, заяви Хаджиевски пред Дарик радио и dsport.
Наставникът отбеляза, че ситуацията в отбора е значително по-различна в сравнение с миналото лято.
„Миналата година разполагахме с пет-шест основни футболисти, а сега в Спартак има 13-14 играчи, които бяха част от изминалото първенство. Очакваме и още нови футболисти“, каза той.
До момента варненци привлякоха Давид Валверде, Бубакар Хане и Анхел Гомес, но селекцията далеч не е приключила. Хаджиевски разкри, че клубът работи и по подсилване на халфовата линия.
„Искаме да има още по-голяма конкуренция. Целта ни е на всяка позиция да имаме по двама, а на някои места и по трима футболисти. Смятам, че сме напът да постигнем това“, допълни треньорът на „соколите“.
В Спартак вярват, че по-сериозната конкуренция и запазеното ядро от миналия сезон ще помогнат на отбора да бъде по-стабилен и конкурентоспособен през новата кампания в Първа лига.
Специалистът призна, че е останал приятно изненадан от отношението и желанието на футболистите по време на тренировъчния процес.
„Работим от десетина дни. Мога да кажа, че съм приятно изненадан, защото момчетата постоянно надграждат това, което търсим от тях. Нямаше много голяма пауза, атмосферата е добра, има желание и работа“, заяви Хаджиевски пред Дарик радио и dsport.
Наставникът отбеляза, че ситуацията в отбора е значително по-различна в сравнение с миналото лято.
„Миналата година разполагахме с пет-шест основни футболисти, а сега в Спартак има 13-14 играчи, които бяха част от изминалото първенство. Очакваме и още нови футболисти“, каза той.
До момента варненци привлякоха Давид Валверде, Бубакар Хане и Анхел Гомес, но селекцията далеч не е приключила. Хаджиевски разкри, че клубът работи и по подсилване на халфовата линия.
„Искаме да има още по-голяма конкуренция. Целта ни е на всяка позиция да имаме по двама, а на някои места и по трима футболисти. Смятам, че сме напът да постигнем това“, допълни треньорът на „соколите“.
В Спартак вярват, че по-сериозната конкуренция и запазеното ядро от миналия сезон ще помогнат на отбора да бъде по-стабилен и конкурентоспособен през новата кампания в Първа лига.







